Kancelář

ŘEDITEL KANCELÁŘE ČSO

Zdeněk Vermouzek - portrétZdeněk Vermouzek
verm@birdlife.cz, 773 380 285
ředitel

„Mojí pracovní náplní je řízení práce kanceláře, zajišťování financí i kontrola, zda projekty přinášejí očekávané výsledky. Věnuji se i sčítání ptáků (JPSP a LSD), pronásledování ptáků v programu Volná křídla a faunistické databázi. Za svoji práci i práci celé kanceláře jsem zodpovědný výboru ČSO.

ODDĚLENÍ PRÁCE S VEŘEJNOSTÍ

Lucie Hošková, vedoucí oddělení
hoskova@birdlife.cz, 602 972 368
zástupkyně ředitele, rozvoj organizace, fundraising

„V ČSO se kromě vedení Oddělení práce s veřejností a druhové ochrany věnuji zejména plánování a koordinaci fundraisingu, komunikaci se sponzory a péči o dárce. Částečně se zabývám i prezentací ČSO (např. příprava akcí, organizace konferencí).

 

Lucie Vacková
vackova@birdlife.cz, 773 712 732
Fundraiserka pro individuální dárcovství

„Starám se o jednotlivé dárce ČSO, aby měli od nás tu nejlepší péči. Také mám na starosti správu dárcovské databáze, aby vše běželo tak, jak má. S dárci se ráda potkám na některých akcí ČSO, které pomáhám organizovat.

 

Alžběta Dřevová
drevova@birdlife.cz, 723 886 930
Individuální a firemní fundraising

„Věnuji se rozvoji spolupráce mezi ČSO a jejími firemními partnery. Mým cílem je, aby byla spolupráce přínosná pro obě strany – jak pro partnery ČSO, tak především pro ochranu ptáků. Věnuji se také správě databáze a pomáhám s organizací akcí pro dárce.

 

Věra Sychrová
sychrova@birdlife.cz, 774 920 725
komunikace s novináři

„Zodpovídám za propagaci a externí komunikaci ČSO. Píši tiskové zprávy a články pro média a spravuji účty ČSO na sociálních sítích (Facebook, Twitter). Mám na starosti vedení kampaní na téma ochrany ptáků a jejich lokalit a komunikaci těchto kampaní směrem k veřejnosti a novinářům. Také zodpovídám dotazy novinářů, spolupracuji na přípravě tiskovin a dalších informačních materiálů.“

 

Ludmila Korešová
koresova@birdlife.cz
komunikace

„Mám na starosti správu sociálních sítí (Instagram a Youtube) a webu ČSO. Spolupracuji na přípravě ochranářských a vzdělávacích kampaní (Pták roku, Ptáci a skla, Čapí hnízda, Ornitolog na drátě). Vytvářím foto a video obsah na sociální sítě. 

 

Tereza Valchářová
valcharova@birdlife.cz
komunikace

„Věnuji se přípravě a publikování tiskových zpráv a dalších komunikačních výstupů. Podílím se na správě webu, píši články do časopisu Ptačí svět a komunikuji s veřejností na Facebooku. Spolupracuji na přípravě akcí ČSO.“

 

Dita Hořáková
horakova@birdlife.cz
členský servis, propagace

 

 

 

Gabriela Dobruská
dobruska@birdlife.cz
osvěta a vzdělávání

„V ČSO se zabývám osvětou a vzděláváním. Koordinuji programy Jaro ožívá a Čapí hnízda, propaguji je a zajišťuji komunikaci se školami i jednotlivci. Organizuji rovněž víkendy pro rodiny s dětmi a další akce.“

 

Eliška Valinová
fundraiserka pro individuální dárcovství

V současné době na mateřské dovolené.

 

 


ODDĚLENÍ OCHRANY PTÁKŮ

Martin Bacílek, vedoucí oddělení
bacilek@birdlife.cz, 724 911 592
strategie a rozvoj ptačích parků, druhové projekty

„V ČSO se věnuji koordinaci práce oddělení územní ochrany ptáků, zejména zajištění rozvoje ptačích parků včetně výkupu pozemků a  fundraisingovým aktivitám, druhovým projektům a ochraně ptáků v zemědělských biotopech. Zabývám se také ptačími oblastmi, správními řízeními nebo spoluprací v rámci organizace BirdLife Europe.“

 

Václav Zámečník
zamecnik@birdlife.cz, 776 368 360
zemědělství a rozvoj venkova

„Hlavní náplní mé práce zemědělského koordinátora je ochrana ptáků v rámci zemědělské politiky České republiky, což zejména zahrnuje prosazování podmínek dotací a finančních nástrojů, které jsou pro ptáky a krajinu přínosné, a propagaci možností ochrany mezi zemědělci a odbornou i laickou veřejností.

 

Michaela Kadavá
kadava@birdlife.cz
projektová asistentka pro zemědělství

„V ČSO se věnuji ochraně polních ptáků, zejména skrze projekt Cesta ke zdravější zemědělské krajině. V rámci projektu usilujeme o propojení různých zájmových skupin z laické i odborné veřejnosti a společně se snažíme nalézt vhodné a udržitelné řešení pro pestrou zemědělskou krajinu.“

 

Břeněk Michálek
michalek@birdlife.cz, 734 226 037
správa ptačích parků ČSO

„Pracuji na všem kolem ptačích parků ČSO – od jednání s vlastníky pozemků a zajišťování administrativy, přes výukové programy pro školy až po budování stezek a dohled nad pastvou velkých kopytníků. Jsem přímo zodpovědný za rozvoj Josefovských luk a Rzů.

 

Josef Rutterle
rutterle@birdlife.cz, 728 110 441
správa ptačího parku Mnišské louky

„Mou hlavní pracovní náplní je správa ptačího parku Mnišské louky u České Lípy na všech úrovních, tedy jeho rozvoj, péče i propagace, což zahrnuje jednání s vlastníky či hospodařícími subjekty, pořádání akcí v ptačím parku, přípravu a realizaci managementu území a jeho monitoring. Postupně se budu věnovat i rozvoji dalších ptačích parků a souvisejícím projektům.“

 

Kryštof Chmel
chmel@birdlife.cz, 723 757 768
správa ptačího parku Zbudovská blata

„Mé pracovní poslání je rozvoj a péče o ptačí park Zbudovská blata. To zahrnuje jednání s vlastníky a hospodáři, plánování a realizaci managementových opatření zacílených na zvýšení atraktivity území pro hnízdící i protahující ptáky, monitoring území nebo pořádání veřejných akcí v ptačím parku.“  

 

Martin Šálek
salek@birdlife.cz
ochrana sýčků, výzkum a ochrana zemědělské krajiny

„V ČSO a Ústavu biologie obratlovců AVČR se zejména věnuji výzkumu a aplikované ochraně biodiverzity. Hlavní mojí pracovní náplní je terénní ochrana sýčků a hledání vhodných opatření pro efektivní ochranu biodiverzity zemědělské krajiny, zejména ptáků.

 

Zuzana Kučerová
kucerova@birdlife.cz, 777 749 427
terénní pracovnice projektu „Zachraňme sýčka“

„V ČSO pracuji jako terénní pracovnice programu „Zachraňme sýčka“, který si klade za cíl vnést v České republice do praxe efektivní ochranu této krásné sovičky a stabilizaci její životaschopné populace. V rámci programu se věnuji monitoringu výskytu a hnízdění sýčka a následné komunikaci se zemědělci a veřejností v daných oblastech.“

 

Lukáš Viktora
viktora@birdlife.cz, 777 579 542
ochrana ptáků v zástavbě

„V ČSO se věnuji ochraně druhů se zaměřením na řešení konfliktů člověk–pták, především na ochranu synantropních ptáků (rorýs, jiřička a další) při stavebních úpravách budov, na ochranu ptáků před kolizemi s transparentními plochami a s venkovním vedením vysokého a velmi vysokého napětí.

 

Evžen Tošenovský
tosenovsky@birdlife.cz, 777 771 196
ochrana synantropních ptáků a netopýrů

„V rámci střední a severní Moravy pomáhám na částečný úvazek s některými aktivitami ČSO. Především realizuji zoologické průzkumy při zateplování budov, při kácení dřevin a při dalších zásazích, které mohou ohrožovat ptáky a netopýry ve městech. Působím zde také jako odborný konzultant a pomáhám i s organizací regionálních propagačních akcí, seminářů a s výukou na školách.

 

Ondřej Volf
volf@birdlife.cz, 604 322 541
správní řízení a monitoring ptačích oblastí

Mojí prací v ČSO je koordinace monitoringu ptačích oblastí a metodická práce při hodnocení jejich stavu. Druhým úkolem jsou pro mě správní řízení v ochraně ptáků i přírody obecně, příprava našich stanovisek a spolupráce s regionálními pobočkami při řešení různých případů a kauz.

 

Klára Hlubocká
hlubocka@birdlife.cz
psovod projektu PannonEagle Life

„V ČSO pracuji jako psovod pro vyhledávání kadaverů ilegálně zabitých ptáků a otrávených návnad. Při vyšetřování pronásledování ptáků spolupracuji s policií a dalšími odpovědnými orgány.

 

Vanill Jack by Libami (Viky)
pracovní pes v projektu PannonEagle Life

Jsem Chesapeake Bay retrívr a jsem profesionální ornitologický pes. Hledám otrávené návnady a uhynulé živočichy.

 

 

Irbis
pracovní pes v projektu PannonEagle Life
Jsem fenka Chesapeake Bay retrívra a od července 2020 jsem součástí psí jednotky ČSO.

 


ODDĚLENÍ MEZINÁRODNÍHO MONITORINGU A VÝZKUMU

Alena Klvaňová,vedoucí oddělení
klvanova@birdlife.cz
vedoucí projektu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků, manažerka komunikace Evropské rady pro sčítání ptáků a šéfredaktorka časopisu Ptačí svět

„Starám se o rozvoj projektu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků, zvyšování povědomí o něm mezi veřejností, vědci i zodpovědnými úředníky a snažím se prosazovat uplatnění výsledků v evropské ochraně přírody. V Evropské radě pro sčítání ptáků pracuji ve výboru jako pozorovatelka a podílím se na chodu její kanceláře. Dále se podílím na přípravě publikací vydávaných ČSO, především čtvrtletníku Ptačí svět.“

 

Petr Voříšek
vorisek@ebcc.info, 257 212 465
manažer kanceláře European Bird Census Council (EBCC), specialista na
monitoring a mapování ptáků.

„Zabývám se všemi aspekty monitoringu ptáků. V ČSO mám na starosti práci kanceláře EBCC, kterou ČSO od roku 2022 hostí. Podílím se na programu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků (PECBMS) a na následných pracích po druhém Evropském hnízdním atlasu (EBBA2). Na lokální úrovni se věnuji ptactvu Prahy, sledování účinnosti ochranářských opatření a sčítání ptáků.“

 

Eva Šilarová
silarova@birdlife.cz
mezinárodní koordinátorka projektu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků

V projektu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků mám na starosti především komunikaci s národními koordinátory sčítacích programů v Evropě, sběr dat z těchto programů, výpočet evropských druhových trendů a indikátorů a jejich další použití v ochraně přírody a ve vědě.“

 

Anna Gamero
gamero@birdlife.cz
vědecká pracovnice projektu Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků

„Pracuji jako vědecký pracovník v programu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků a mým úkolem je zkoumat, jaké jsou příčiny populačních změn běžných ptáků v Evropě za posledních 30 let s použitím dat z 29 evropských zemí.“

 

Alena Jechumtál Skálová
skalova@birdlife.cz
koordinátorka občanské vědy
V současné době na mateřské dovolené.

„Starám se jednak o přípravu nových programů občanské vědy z odborného hlediska, tak o následné vyhodnocení dat. Rovněž se věnuji technickým záležitostem kolem projektů – databázi, webovým stránkám, testování. Koordinuji Ptačí hodinku včetně její mezinárodní části.“

 

Javier Rivas Salvador
rivassalvador@birdlife.cz
R specialistaprojektu Celoevropského monitoringu běžných druhů ptáků

„Podílím se na zpracování národních dat a výpočtu nadnárodních druhových trendů a indikátorů. Spravuji databázi projektu a pomáhám ji rozvíjet.“

 

Jana Škorpilová
skorpilova@birdlife.cz
technická asistentka projektu „Celoevropský monitoring běžných druhů ptáků“

„V projektu provádím především revizi a kontrolu národních dat a připravuji je pro výpočet nadnárodních druhových trendů a indikátorů.“

 

Marina Kipson
kipson@birdlife.cz

Asistentka EuroBirdPortalu (EBP)

„V ČSO pracuji na mezinárodním projektu EBP LIFE Reinforcement, který si klade za cíl zvýšit kvalitu a kvantitu údajů o ptačích populacích ve jihovýchodní Evropě. Především se snažíme pomoct našim partnerům navýšit své vlastní koordinační kapacity a počet dobrovolníků, založit národní on-line portály na zadávaní údajů o ptácích, či systematicky sčítat ptačí populace podle jednotné metodiky.“

 

 


ODDĚLENÍ PROVOZU KANCELÁŘE ČSO

Marian Koreček, vedoucí oddělení
korecek@birdlife.cz, 771 154 493
ekonom

„Coby ekonom mám v ČSO zodpovědnost za ekonomické záležitosti organizace, provoz kanceláře a vše co k tomu patří. Starám se tak o finanční řízení, rozpočty, reporty, výkazy, cash flow a s tím související kontrolu, procesy i metodickou podporu. Ve spolupráci s dalšími kolegy se budu podílet na účetní závěrce a auditech.“

 

Renata Perglová
perglova@birdlife.cz
finanční asistentka

„Do ČSO jsem nastoupila na pozici finanční asistentka. Mou náplní práce je agenda spojená s přijatými a vydanými fakturami. Jedná se především o kontrolu, evidenci a úhradu došlých faktur od dodavatelů, vystavování faktur a kontrola pohledávek. Ve spolupráci s panem ekonomem připravuji finanční dokumenty pro reportování projektů.“

 

Petr Janeček
janecek@birdlife.cz
programování (webové aplikace, avif)

„Jako programátor se v ČSO starám o správu databází, údržbu a vývoj webových aplikací a také poskytuji ostatním kolegům v týmu technickou pomoc.

 

Katarína Slabeyová
slabeyova@birdlife.cz
exkurze, vzdělávání, prodej, správa webu

„V ČSO se zabývám ornitologickým cestovním ruchem (organizace a provázení exkurzí za ptáky), práci s veřejností i tvorbou vzdělávacích materiálů. Ve dvouletých intervalech organizuji žákovskou ornitologickou konferenci. Dále mám na starosti prodej a správu webových stránek birdlife.cz.

 

Eva Pleskotová
pleskotova@birdlife.cz, 774 920 389
provoz kanceláře

„Zajišťuji administrativní chod pražské kanceláře ČSO a spravuji knihovnu a archiv ČSO.

 

Alena Klírová
klirova@birdlife.cz, 777 330 355

„V ČSO se věnuji odpovídání na vaše dotazy v rámci infoporadny a dále drobné administrativě. Připravuji rozesílání Ptačího světa a Sylvie a dalších tiskovin. Podílím se také na správě Facebookových stránek časopisu Ptačí svět.“

 

 

Alena Nekolová
nekolova@birdlife.cz
účetní

„V ČSO zastávám funkci samostatná účetní/ekonom a zjišťuji zpracování účetní agendy. Mimo mé pracovní povinnosti mne s ČSO spojuje láska k přírodě a k ptačí říši.“

 

Alena Matýsková
Hlavní účetní


Jan Hušek – sylvia@birdlife.cz
šéfredaktor časopisu Sylvia
Jaroslav Cepák – tisy@birdlife.cz, 271 961 256
správce terénní stanice na Velkém Tisém
Petr Dalík – blatec@birdlife.cz
správce terénní stanice na Blatci